iDnes lže a krade

9. ledna 2012 vyšel na iDnesu článek s názvem Sídlo Komise je jako Hvězda smrti, vysmál se O´Leary úředníkům v Bruselu, který je přímo ukázkou ostudné novinářské práce.

V té době jsem neměl čas na ten článek reagovat a pak už mi to přišlo zbytečné, ale v těchto dnech jsem došel k tom, že přece jenom zareagovat musím.

Došel jsem k tomu po přečtení nehorázných výroků Dalibora Balšínka a jakéhosi Michala Hanáka.

Tenhle panák Hanák připouští, že iDnes bude odkazovat na ty, kteří budou odkazovat na ně. Kde to jsme?! Proč by měl třeba euroSEPTIK kdy odkazovat na iDnes? My od nich nic nepřebíráme a nic od nich nekrademe, takže nevidím důvod.

Zato iDnes si ale vrásky nedělá.

1) Ukradne video i s českým překladem.
2) Video usekne.
3) Narve před něj reklamu.
4) Mrdne tam logo iDnesu a napíše tam “zdroj: YouTube”. (Jak by se vám líbilo, kdybych napsal “zdroj: noviny”?)
5) Neodkáže ani na euroSEPTIK, ani na Reformy ani na původní video na YouTube.
6) Vyplodí článek, ve kterém pouze zkopíruje titulky videa. Nemluvě o tom, že překlad pro video a pro článek musí být jiný (pro článek lepší, protože je na čtení víc času). Novinářský ksindl tam nedoplní ani jednu informaci navíc. A že jsme mu práci ulehčili a rovnou ho na další informaci odkázali v původním článku.
7) Navíc neumí napsat apostrof.

Řeknu vám, že takovouhle prasárnu kdyby udělal kdokoliv z mých občasných spolupracovníků z tohoto webu, tak nejenom že ho nehorázně seřvu, ale ukončím s ním spolupráci. A přitom euroSEPTIK dělají všichni zadarmo a ve volném čase.

Mediální zloději a lháři z iDnesu to dělají za peníze jako svoji práci. A je to naprosto otřesné a eticky nepřijatelné. Ivan Horník našel pro novináře nejvýstižnější pojmenování.

Takže milá redakce iDnes: Až příště budete krást nějaké moje autorské dílo, tak si nejdřív laskavě vyližte řiť.

za redakci euroSEPTIK.cz
Martin Pánek, sultán
zdroj: internet

15 thoughts on “iDnes lže a krade”

 1. Na jednom mém oblíbeném serveru se pro podobné (velmi časté) situace českého mediálního světa používá mimo zmiňovaného výrazu MM i jedna dávná definice Miloše Zemana:

  “Póvl a hnůj, bezedná žumpa” – PH a BŽ.

  (Proto Zemana novináři tak milují a proto se osypávají při představě, že by se MZ stal prezidentem).

 2. lžiDnes je manipulativní žumpa dělající vše pro blaho svého německého vlastníka.

 3. To je dobře, že dělá všechno pro blaho svýho vlastníka. Ať už je to Čech, Němec nebo Laponec. Neni dobře, že se nechovaj jako noviny, nýbrž jako žumpa.

 4. Chybí vám tu prinejmensim licence Creative Commons, která by urcila, jak s clanky nakladat. My na webu mame licenci, kde je zakazano zasahovat do dila a prebirat ho pro komercni ucely, navic licence urcuje, ze musi citovat puvodniho autora. Takze at to bylo jakkoliv amoralni, iDnesáci z pravniho hlediska nic neporusili.

 5. Zaprvé, o právním hledisku jsem se nijak nevyjdřoval.
  Zadruhé, moje práva jsou chráněna automaticky autorským zákonem. Kvůli tomu nemusím psát nic o žádných licencích.

 6. A víte co je zajímavé, napíšete svůj názor s tím, že se nedá slušněji napsat, zablokují Vám účet na trvalo. Stačí napsat o Hitlerovi.

 7. Ježkovy voči, admine, ty prostě budete MUSET žalovat, jinak Vám to udělají zas, znova, dokola a furt. Že si takhle postesknete na netu, to je jim ouplně egál. Papír, právník, žaloba, otravovat, prudit za každou blbost, příště to neudělají.

 8. Nešlo by jako první krok poslat na I-Děs prostě fakturu za překlad? Přece bez Vašeho vědomí a svolení použili Vaši práci, tak by ji také měli honorovat. Pokud by se k tomu neměli, pak na ně poslat právníka.
  Jistě nejste jediný, koho takto “okradli”, jen asi ten boj musí někdo začít. ;)

 9. Dobrý den, rád bych se na Vás obrátil s dotazem, zda dáte svolení našemu webu(Alternativní pohled) publikovat Vaše články s uvedením autora.
  Téma máme v podstatě stejné, jen není tak úzce zaměřené. Rádi bychom podávali komplexní zprávy z jiného pohledu než který ukazují mainstreamová a masová média. Případně bych Vás uvítal jako redaktora. Stránky taky nebudou obsahovat reklamy, tudíž žádná komerce nehrozí :-)
  S pozdravem Aleš P.

Comments are closed.