Ein Volk, ein Reich, ein Euro! — sraz euroSEPTIK.cz

17. října 2011 se uskutečnil historicky první sraz euroSEPTIK. Jak bylo avizováno na Facebooku, šlo o:

sraz homofobů, xenofobů a nacionalistů

První setkání euroSEPTIKu. Oslavujeme 900 tisíc zhlídnutí videa o tom, jak si europoslanci mastí kapsy.

Setkání je naplánováno na den, kdy musí Řekové splatit další tranši svých dluhopisů. Pokud ten den (nebo předtím) vyhlásí bankrot, tak euroSEPTIK platí první pivo! (Možná i druhý, když vás přijde málo.)

Součástí večera bude promítání highlightů euroSEPTIKu a sockování o příspěvky.

Ono video mezitím zhlídlo přes milión lidí, takže o to větší důvod k oslavám. Zároveň jsou euroSEPTIKu téměř dva roky. Řecko zatím ještě nezbankrotovalo, takže v nejbližší době asi bude nutno uspořádat další setkání i s tim pivem zadarmo.

Ve svojí úvodní prezentaci jsem představil některé základní statistiky, jak vypadly z Google Analytics. Okamžitě jsem ale upozornil na to, že jsou absolutně bezcenné, protože většinu “návštěvníků” máme na jiných webech, které videa přebírají jako třeba Reformy.cz atd. (dokonce i osud.cz :mrgreen: ). Museli bychom to všechno sečíst ručně a na to jsme moc líní.

Jenom samotná reportáž RTL nám ale zajistila větší sledovanost než oficiální kanál Europarlamentu na YouTube (odkaz vám nedám!).

Jinak euroSEPTIK stále poptává spolupracovníky na překlad, na editaci videí, na správu webu atd. Takže pokud máte chuť, určitě se ozvěte.

Zároveň zde chceme poděkovat všem, co přispěli menší nebo větší částkou na provoz webu (pravý sloupeček ;) ), překladatelům, @euroskeptik’ovi, Svobodným a Reformám, Nigelovi a Danovi a taky Evropské unie za to, že ta videa pro nás natáčí.

Setkání probíhalo v pondělí večer, protože jsem doufal, že ten den může dojít k bankrotu Řecka, což se bohužel zatím nestalo. Navíc probíhá nějaká chřipková/rýmová vlna, takže kdekdo dal přednost pelechu a čaji s citrónem před protistátním setkáním. I tak se nás sešlo podle dosavadních propočtů minimálně 15 + 2 barmani + neznámá osoba.

Předseda Svobodných se nemohl dostavit, a tak zaslal zdravici:

Přeju Euroseptiku vše nejlepší k narozeninám. :)

Setkání nebylo příliš propagováno, nebylo to ani zde. Jednak proto, že podle přihlášek na Facebooku už jsme pomalu zaplňovali kapacitu sálu, a jednak proto, že jsem nechtěl, aby setkání narušovali eurohujerští trollové typu Jana Macháčka.

V průběhu večera měl každý právo pustit svůj oblíbený kousek z tohoto webu. Probíhala i soutěž o nejlepší hejt vůči Evropské unii, bohužel se ale nesešly žádné, které bychom mohli publikovat. Tak snad příště.

I přes nevysokou účast a absenci klíčových postav (jež měly vybírat peníze!) jsme posílili euroskeptická pouta, a ostatně: Bruseli dáváme rok, maximálně dva.

Foto: Lenka

One thought on “Ein Volk, ein Reich, ein Euro! — sraz euroSEPTIK.cz”

  1. chlapci pokračujte! To ,co děláte je mnohem záslužnější, že to ,jak zahřívá Zähradïl židli vedle Farage – usmívajíc se a dělajíc, že všemu perfektně rozumí.
    Podporuji vás ,kteří se angažujete proti té nestvůrné byrokratické obludě,která si říká EVRIOSKÁ UNIE.!
    Jsem připraven vás podpořit účastí na meetings-cích, máte-li nějaké.Jsem připraven vás podpořit i hmotně / v rámci svých možností/ a tedy: PROCEED! GO ON!!!!

Comments are closed.